15 Kasım 2022, Salı
Anasayfa / Genel / Adsense’den banlamamak için yapılması gerekenler.

Adsense’den banlamamak için yapılması gerekenler.

logo-adsense

1.Pahalı kelimeler üzerine kurulmuş sırf adsense için hazırlanmış site açmayınız.Örneğin (forex, student loan, mesothelioma, cancer drugs vs.vs… ) . Hatta makale sitesi olabilir.

Pahalı kelimeler üzerine kurulmuş siteler krmayın google çalışmış olursunuz bedavadan google nın reklamlarını yayınlamış olursunuz.Google artık eski google adsense de artık eski adsense değil.Göz açtırmıyorlar son zamanlarda.Adamlarda şeytani teknoloji var.

2-Eğer sırf adsense için site açmış iseniz.Yani kullanıcıya fazla bir şey vermeyip sadece adsenseden gelecek kazanç için hazırladığnız bir siteniz varsa.Sadece bir hesap üzerine yoğunlaşmayın ve aylık kazancınız 1500 doları bulmasın.Birden fazla hesaba kazancınızı dağıtın.
Not:Kesinlikle böyle bir site açmanızı tavsiye etmem.Kazancınızı helallik konusunda tehlikeye atmış olursunuz.

3-Sitenize gelen ziyaretçi popup kullanarak başka sitelerden çekmeyin.Google organik hiti sever.Bu şunu göstermez başka sitelerden hiç mi ziyareetçi gelmeyecek evet gelecek fakat baner reklam gibi uygulamadan gelmeli.

adsensess

4.Asla frame ile ingilizce veyahut direk pahalı reklam çıkarmayın.Örnek verecek olursak genel bir forum sitesinde bu yolla tık başına 0.02 verecek iken 0.50 yada 1 dolar gelirse google en fazla 2 ay çalışırsınız.Bu yöntemler google da çalışan dünyanın en zeki mühendislerin çalıştığı değeri milyar dolarla ifade edilen firma tarafından daha önce düşünüldü.Önlemleri de alındı.Google asla küçümsemeyin.Daha sonra domoniniz bir banlanırsa biliyorsunuz piyasada güvenilir reklam firmaları oldukça az.

5-Asla dolduruşa gelmeyin.Ben şu kadar kazandım. Ben şu bukadar kazandım diyenlerin yalanlarına yada kazançlarına inanmayın.elinizdekinle yetinmeye bakın.

6-Asla kullanıcıyı kandırmayın.Evet kullanıcının piskolojisi ile oynayabilirsiniz.Örneğin yazıların arasına oyun açılmadan önce yada videonun hemen altına yorum yazılan bölgenin hemen üstüne koyarak kullanıcıyı piskolojik olarak tıklamaya teşvik edebilirsiniz.Ancak Direkt olarak kullanıcıya reklama tıklamak zorundasın havası verirseniz vede bunu yazıyla yada simgelerle belirtirseniz google acımaz.Googlenin en sevmediği şeylerden biriside teşviktir.

7.Hesabınızda bir anormallik varsa tık sayılarında hızlı bir artış olduğunda bu durumu adsenseye hemen bildirin.Tık sayılarında hitiniz aynı ise çok fazla dalgalanmalar olmaz.

8.Asla kendi bilgisayarınızdan reklamlara tıklamayın.Artık bunu bilmeyen kalmamıştır sonunuz kesinlikle ban olur.Zaten çokta etik değil.

Eğer dürüst olursanız utlaka mükafatını alırsınız.Eğer hile yaparsanız da bu dünyada hemde diğer dünyada cezanızı çekerseniz.Para kazanma hırsınızı dizginleyip kendi konrolünüze almalısınız.

Kaynak: r10.net

Hakkında velikz

Bir Kişi Yorum Yapmış

 1. Google Adsens’in su an alternatifi yok. Cok dikkat etmek gerekiyor.
  Kendi reklaminiza yanlislikla tikladiginiz zaman Google’e hemen kendiniz bildirin.

  Yakinlariniza ve arkadaslariniza sitenizden bahsederken, Adsense’den asla bahsetmeyin.
  Iyilik olsun diye reklamlara tiklayip sizi Adsense’den attirabilirler! Bu cok önemli.

  Google’i kücük görmeyin. Süper bir teknoloji’ye sahip. Sadece IP numarasi ile kontröl etmiyor. Cookie, oturdugunuz sehir, kullandiginiz tarayici, ekran cözünürlügü ve daha neler. Diger metodlari google güvenlik acisindan aciklamiyor.

  En büyük tavsiyem: Sadece dürüst olun yeter!

  Admin: Kesinlikle söyledikleriniz çok doğru.Dikkatli olmak lazım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir