13 Ekim 2019, Pazar
Anasayfa / Bilgi / Çiftçilik / Büyükbaş Besi Çiftliği Tesisi Kurmadan Önce İzleyiniz

Büyükbaş Besi Çiftliği Tesisi Kurmadan Önce İzleyiniz

Büyükbaş Besi Çiftliği Tesisi Kurmadan Önce İzleyiniz

Büyükbaş besi çiftliği için az bir para ile işletme nasıl kurulur? Dikkat edilmesi gereken konular nelerdir? Püf noktaları hakkında daha önce bir yazı yazmıştım. Bu yazıma buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Besi çiftliği tesisi kurmak için fikir alışveriş yapılmalı. Modern tesisler dikkatli bir şekilde gezilmeli. Mutlaka görülen yenilikler ve unutulmaması gereken püf noktalar not edilmelidir. Bu notlar daha sonra bir deftere ilgili kategoriler başlığı altında not edilmelidir. Örneğin tesis zemini hakkındaki notlar, tesis kurulumu hakkındaki notlar, gübre yönetimi hakkındaki notlar gibi ilgili kategoriler altında yazılmalıdır.

Besi Çiftliği

Sahaya çıkmadan önce büyükbaş besi çiftliği hakkında yazılan makaleler, yorumlar okunmalı gerekirse çıktı alınmalı. Daha sonra videolar izlenerek bilgi birikimi sağlanmalıdır. Daha sonra tesis kurmaya başladığınızda size çok faydası olacaktır.Asıl faydası ise tesis faaliyette olduğunuzda göreceksiniz.

Erzurumdaki sıradışı son derece modern bir büyükbaş besi ve süt üretim tesisi videosu. Video işi bilen Üniversite Hocaları ile çekilmiş.İzlenmesini tavsiye ederim.


Çiftlik kurulumunda önemli bilgiler içerir.


Dünyanın en büyük besi çiftliğinden muhteşem görüntüler ABD

Besi çiftliği kurulumu bitti artık gereye daha maliyetli işler kaldı. Et ırkından büyütmek için alınan düveler 4Bin TL civarı 100 Hayvan alınsa 400 Bin TL.Bu hayvanların günlük yem giderleri yaklaşık dan başı 13 TL olsa.Günde 13oo TL yem gideri.Ayda  40 Bin TL sadece yem gideri.

Besi çiftliği kurmada gerekli izin ve işlemler hakkında bir bilgi

Konu hakkında fikirlerinizi bekliyoruz

Hakkında velikz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir