Anasayfa / İnternet / Domin İletişim Bilgilerini Ücretsiz Gizleyen Yabancı-Namesilo

Domin İletişim Bilgilerini Ücretsiz Gizleyen Yabancı-Namesilo

NAMESİLO Domin Bilgileri

Arkadaşlar dominler whois sitelerinde sorgulanması halinde kayıt olurken kullandığınız adres, telefon, mail ve isimlerini görünmektedir. Bu bilgilerin görünmesi seo açısından iyi olarak kabul edilse de bazılarımız kamuya çık bir şekilde adres, telefon bilgilerinin görünmesini istemeyebilir. Güvenlik gereği yada başka sebeplerden olsun bilgilerini görünmesini istemeyen arkadaşlar için çoğu domin firmaları bu iş için ayrı bir ücret talep ederler. Türkiye de pek firmalar bu hizmetten para almazken yabancı domin register firmaları bunlarda hep ek ücret talep ederler.

Namesilo firması ise domin gizleme hizmetinden ücret almamaktadır.

Namesilo sitesinde domin kayıt etmek için buraya tıklayınız

Ücret kabul etmeyen firmalarda mevcut. Size önereceğim domin firması merdiven altı olmayıp dünyada söz sahibi olan bir domin reg firmasıdır. Sayılı büyük domin firmaları arasına kısa sürede girmiş ve verdiği hızlı destek ve kaliteli hizmeti ile yerini sağlamlaştırmıştır.

Firmanın canlı destek bölümü günün belli saatlerinde mevcut.Fakat e-mail ile destek bölümü canlı desteğe yakın hizmet veriyor.Ben denediğimde bir dakika da cevap verdiler.

Genelde domin firmalarının panelleri yavaş ve karışık olurken namesilo firmasının domin paneli sade, anlaşılır ve oldukça hızlı geldi bana.

Namesilo

Alan adı kayıt etme ücreti ise dünya standartların altında. Dünyada alan adı kayıt etme yetkilisi sadece İCANN dır. İcann firması domin kayıt işini bir kaç firmaya bayilik vermiştir. Bu yüzden fiyatlar arasında çok bir oynama olmaz. Fakat bazı firmalar işi abartım 10 dolarlara kadar çıkarabilmektedir. Sizlere namesilo firmasından domin alırken 1 dolar indirim sağlayacak bir kupon paylaşmak istiyorum. Domin kayıt ederken dominin hemen altında kupon bölümünü görürsünüz oraya size vereceğim kuponu girip kaydet demeniz halinde 1 dolar fiyatta düşme olacaktır.

Namesilo 1 dolar indirim kuponu ” dominindirim

Namesilo galiba genelde domin firmalarının yaptığı host işine girmemiş.Bence de girmesin ki tek odaklandığı nokta domin işi olsun. Herkes kendi işini yapsın bence.

Namesilo da tek eksik bence backorder . Backorder düşen dominin hemen alınma işidir. Domin alım işi bildiğiniz gibi ilk alan mantığı ile ilerler. Domin düşme işi de uzun bir süreçtir. Süreç sonunda hangi gün ve hangi saat, hangi dakika hatta hangi saliyede düşeceği belli değildir. İnsan eli ile önemli dominleri yakalamak mümkün değildir. Bu noktada işi backorder yapan firmalar devreye girer. Bu firmalar domin düşme gününde yada saatlerinde binlere kez sorgulama yaparak anında kayıt yaparlar.Bu iş için de normal domin kayıt işinden daha çok para alırlar. Namesilo da bu hizmeti göremedim. Belki sağlam bir alt yapı ile bu işe girecektir.

Ayrıca domin satışı yapabileceğiniz bir pazar yeri ve domin park hizmeti mevcut.

Namesilo ile Diğer Domin Firmaları ile Karşılaştırma

Gelelim karşılaştırmaya. Namesilo kendine o kadar güveniyor ki piyasa da büyük domin kayıt siteleri ile fiyat ve onlarca kriter karşılaştırma tabloları hazırlamışlar. Buradan kendilerinin ne kadar bu domin kayıt işinde iddialı olduğunu anlıyoruz. Çok söze gerek ufak bir kaç ekran görüntüsü.

 

Namesilo-Godaddy karşılaştırma

Buradaki linke tıklayarak onlarca dünya geneli domin kayıt siteleri ile Namesilo firmasının karşılaştırma tablolarını göreceksiniz.

Hakkında velikz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir