Anasayfa / Sağlık / Dudak Uçuk Yaralarına Ne İyi Gelir

Dudak Uçuk Yaralarına Ne İyi Gelir

Dudak Uçuk Yaralarına Ne İyi Gelir

Dudaklardaki uçuk yaraları virüs kaynaklı olduğu için kesin bir tedavisi yok. Vücut bağışıklığı düştüğü, stresli zamanlarda virüs gün yüzüne çıkar ve geçmesi bir iki haftayı bulur. Virüsü ancak vücudun doğal bağışıklığı alt etmektedir. Piyasalarda uçuk kremleri mevcut ve oldukça etkililer. Bu kremler sanırım virüsün yayılmasını engellemeye çalışıyor. Bu yüzden hafif yanma hissettiğinizde bu kremleri sürünüz. Büyümeden önüne geçmiş olursunuz.

Bende de ara sıra uçuk çıkar. Piyasadaki ilaçlarının tamamını denedim. İlk çıkma aşamasında epeyce etkililer.

Geçenlerde tavsiye üzerine sarımsak denedim. Sonuç olarak hızlı bir iyileşme gördüm. Sarımsağın ucundan kesip  uçuklu olan bölgeye sürüyorsunuz. Suyu az olduğu için ufak bir parça keserek bir kez daha sürdüm. Sürdüğünüz anda müthiş bir yanma oluyor. Bir kaç saat sonra bir kez daha uçuklu bölgeye sarımsak sürdüm yine yanma meydana geldi. Bir kaç deneme ile yanma hissi azalıyor. Sarımsak uygulaması ile uçuğun canlılığı kalmıyor ve bir kaç güne tamamen iyileşiyor. Sarımsak tahmini olarak bölgeyi doğal yollardan yaktığı için yaranının pek bir canlılığı kalmıyor.

Sarımsak

Ben denedim bendeki etkisi bu şekilde oldu fakat her insanda değişebilir. Belki iyileşme meydana gelmeyebilir de. Uçuğa sarımsak sürmenin acısı tahminim yaraya tuz basma ile eşdeğer. Uygulamadı sorumluluk tamamen size ait.Ben sadece tecrübemi anlattım. Mes’uliyet kabul etmem.

İlk yanma hissi uyandığında buz uygulamada uçuğun yayılmasında birazda olsa durduruyor. Buz koyarken aman ha dikkatli olun soğuk yanmasına maruz kalmayın.

Sarımsak

Dikkat: Yukardaki yazılı olan bilgiler bir uzmanın görüşü değildir. Sadece kişisel tecrübelere dayalıdır. Her bir insan vücunun farklı yönleri bulunmaktadır. Bu yüzden her uygulama her insana aynı şekilde etki bırakmayabilir. Tüm bu nedenlerden dolayı yapacağınız uygulamalardan asla sorumluluk kabul edilmemektedir. Uygulamak yada uygulamamak size bağlıdır.

Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Hakkında velikz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir