15 Kasım 2022, Salı
Anasayfa / Geziler / Ilıca Halk Plajı- Çeşme

Ilıca Halk Plajı- Çeşme

Denize gitmeyi hiç sevmem belki de sevmemenin nedenlerinden biri de sahillerimizin pis ve düzensiz oluşu. Sevmeme rağmen arkadaşım isteği ile Çeşme Ilıca Halk plajına gittik.Aslında amacımız Çeşme ve Alaçatı’ yı gezmekti. Gitmişken sahile gittik. Plaj doğal yapısı yönden harika. Müthiş ince bir kum var ve deniz hemen derinleşmiyor. Kumda yürümekte zorlanıyor. Yalınayak yürümek gerekli. Deniz o gün biraz dalgalıydı fakat diğer günler nasıl bilemem. 

ilica-plaji

Gelelim benim memnun olmadığım noktaya. Sahilde sadece belki 30 dakika kaldım ve kenarda oturdum. Sahilde pislik içinde. Her tarafta ufak tefek çöpler var. Ortalıkta hiç çöp tenekesi yok.Kenarlar 5 metre ara ile çöp tenekesi olmalı ki vatandaşlar çöplerini bir yere atmalı. Belediye tarafından bir yada iki kişi gün boyu sahilde çöp toplamalı. Bunun yanında sahilde soyunma kabini sorunları hat safhada. Kapıları iyi kapanmıyor. Vatandaşlar sıra bekliyor. Soyunma kabinleri kaç paralık şey.Belediye tarafından belli merkezlere yeterince muhafazalı, kitlenebilir soyunma kabinleri koymalı. Bunun yanında ücretsiz duşlar olmalı ve bunların sayıları da arttırılmalı.Yani soyunma kabinleri ve duşlar aynı noktada temiz, kumsuz bir ortam sağlanmaya çalışılmalıdır.

Hakkında velikz

2 yorumlar

  1. BAŞARILI BULDUM TEBRIKLER

    • Seguivo con curiosità il lento spostamento del disco solare sul pavimento della chiesa, immancabilmente ogni giorno passava sulla linea meridiana a ore diverse, sarà sciocco ma mi sembra un bel modo per ritornare in sintonia con la natura, con i movimenti del Sole che il più rozzo dei contadini in passato conosceva e che oggi invece sono direSticati.npemo che il servizio venga ripristinato, nel frattempo proveremo ad organizzarci per venirvi a trovare e vedere la meridiana dal vivo!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir