Anasayfa / Geziler / İlk Defa Trafik Cezamı 57 Km Hızla Yedim

İlk Defa Trafik Cezamı 57 Km Hızla Yedim

Edirne’ye atalarımızın mirasını görmek için ilk defa geçen aylarda gittim. Bilenler bilir İstanbul’dan çıktın mı Edirne’ye kadar mükemmel bir otoban var. Yol harika olduğu için 120 Km hızla saatlerce yol alabiliyorsun. Bir kaç saat bu hızda gidiyorsun ve Edirne tarafına dönüyorsun bir kaç km anca gidiyorsun  Bir anda bölünmüş yolda hız limiti 50 km hıza düşüyor zaten ne olduğunu anlamıyorsun. Edirne’nin girişi ve ayrıca şehir içi trafik de yok. Saatlerce 120 KM hızın verdiği bir alışkanlıkta var. Sonunda 57 Km hızla arabanın fotosu çekiliyor ve 199 TL ceza tarafına kesiliyor.

edirne-tedes

Yıllardır araç kullanırım ilk trafik cezamı yedim.Aslında araçla hız yapmam, sakin kullanırım. 57 km hızda fazla bir şey değil. Ceza yediğim yolda rahat 120 yapılır.Bana gelen fotoda başka bir arabada görünmüyor demek ki yolda boş.

Hükümetin bu sistemi kaldırmasında ne kadar bir doğru iş yaptığını anlıyorsun

Dersler:

  1. Şehir girişlerinde çok dikkat olmak gerekiyor. Levhaları kontrol etmekte fayda var.
  2. Önündeki arkandaki yerli arabalar bir anda yavaşladı ise ne oluyor acaba diye düşünmeden frene basıp yavaşlayacaksın.
  3. Cezayı yediğini düşündüğünden bir kaç ay sonra bil ceza gelebiliyor.
  4. E-Devletten sorguladınız. İnternet bankacılığından sorguladınız ve adınıza ceza görünmedi. Sevinmeyin ceza size tebligat yapılıyor da yinede internet ortamına düşmüyor.
  5. Bir yere gitmeden önce internette bir arama yapınız. Ben ceza yedikten sonra internette bir arama yaptım. Edirne gazetelere haber olmuş.Haberimiz yokmuş.

Hakkında velikz

Bir Kişi Yorum Yapmış

  1. Plastik Ayakkabılık

    teşşekurler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir