Anasayfa / Sağlık / Karaciğer Sağlığı İçin Ceviz Suyu
ceviz

Karaciğer Sağlığı İçin Ceviz Suyu

Karaciğer Sağlığı İçin Ceviz Suyu

Artık durağan bir iş hayatı fakat çalışan bir insan gibi beslenme sonucu karaciğerlerimiz yazık fazlaca zorlanıyor. Bildiğiniz gibi karaciğer vücudun en büyük organı ve kendini en kısa sürede kendisini yenileyeni. Gördüğünüz gibi yaratan bu organız büyük yaptıysa vardır bir hikmeti diyoruz.

ceviz
ceviz

Peki karaciğer ne görevi yapar? Ben uzman değilim fakat bildiğim bir kaç şey şu şekilde.

  1. Kanı toksinlerden, alkolden temizler. (Yakınlarınızda çok içki içenlerin ilk karaciğeri iflas eder)
  2. Sindirime yardımcı olmak için safra salgılar.
  3. Vücut ısını ayarlar.
  4. Vücudun ihtiyacı olan vitaminleri sağlar.Besinlerdeki besin değerlerini ayrıştırır.
  5. Alyuvar üretimi yapar.
  6. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Gelelim cevize. Ceviz yapısı gereği beyine benzer. Zaten yapılan araştırmalar da gösteriyor ki ceviz içerdiği besinler gereği beyin gelişime en faydalı yiyecekler arasında. Cevizin biraz içeriğine bakalım.

Cevizde Bakır, selenyum, fosfor, magnezyum, demir kalsiyum, protein, lif, Omega 3, Omega 6 yağ asitlerini barındırırken ve A, B1, B2, B6, C vitaminlerini de mevcuttur.

Ceviz için internette biraz araştırma yaptım yüzlerce faydasını sayıyorlar.Bilhassa bayanlar ceviz suyunu kilo verme aracı olarak kullanıyorlar.Forumlarda yazdıklarına göre bağırsak hareketini hızlandırıyormuş. İştah kesiyormuş. Psikolojik bir doygunluk sağlıyormuş. Benden forumların yalancısıyım ki denilenlerin büyük bir kısmı doğrudur.

Ceviz Suyu
Ceviz Suyu

Karaciğerimiz yediklerimiz katkılı besinlerin katkılarını vücuttan atarken, ağır besinleri sindirirken, alkolü vücuttan atarken, kullandığımız ilaçların toksinlerini vücuttan atarken zorlanıyor.Bunun yanında hareketsiz yaşam. Sağlıksız beslenme. Sonuç karaciğer dengesiz çalışmaya başlıyor. Karaciğer fonksiyonları yükselmeye başlıyor. Alt, aslt, kolesterol değerleri artıyor. Yorgunluk, dinlenememe, damarlarda tıkanıklık, yemeklerden sonra uyku hali, baş ağrısı gibi bir çok sorunlar ortaya çıkmaya başlıyor.

gallbladder (1)

Karaciğer fonksiyonlarını düzeltmek için ilaçsız tedavisi için kürümüz şu şekilde.

1.Bir adet ceviz

2.Bir bardak kaynamış su.

Hazırlanışı. 1 adet ceviz içini bardağa koyunuz sonra üzerine kaynamış su ilave edin. Tabi bunları gece yapıyorsunuz.Sabah kalktığınızda hemen içiniz. İsterseniz cevizi de yiyin. En erken yarım saat sonra kahvaltı yapınız. Tadı biraz kekremsi.Fakat rahat içilebilir.Ben içtikten sonra biraz mide bulantısı yapıyor fakat internette bu şikayette bulunan olmamış.

 

maydanoz_sifa_kaynagi_b

Daha önce de karaciğer için faydalı bir kür tanıtımı yapmıştım.Ben bu kür öncesi ve sonrası kan tahlili yaptırdım.Faydasını gerçekten gördüm. Bu konu için buraya tıklayınız.

Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Hakkında velikz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir