Anasayfa / Spor / Koşamayanlar için Koş – Wings For Life World Run İZMİR

Koşamayanlar için Koş – Wings For Life World Run İZMİR

2-3 aydır işimdeki zorunlu hallerden dolayı ufak bir spora başladım. Daha sonra hoşuma gitti spor olsun diye koşmaya başladım. Dediler ki hedefin olsun daha iyi motive olursun. Bende bir buçuk ay önce kendime bu yarışı hedef koydum. Kendimi yormadan 30 dakika civarında haftada 3-4 defa koşmaya çalışıyordum. Araya bir rahatsızlık girdi 3 haftaya yakın zorunlu ara verdim.Sonra tekrar koşmaya başladım. İlk yarış günümü biraz yazayım ki daha sonralarıma hatıra kalsın.

Wings For Life World Run Koşusu omurilik rahatsızlığı olanların yararına dünyanın dört bir tarafından aynı anda yapılan bir yarıştır. Bu yarışmada bitiş noktası yoktur. Sporcular dünyanın her yerinde canlı olarak aynı anda salınır. Bazı yerlerde sabahın körü bazı yerlerde gece bizde de öğlen saatleri.

Yarışma sonrasında tarafıma gönderilen mail ve bağlantılarını incelerseniz daha detaylı bilgi edinirsiniz.

Harika bir sonuç – Senin sayende!

Sevgili Veli,

Ne gün ama! Wings for Life World Run etkiliğinin beşincisine katılarak, farklı saat dilimlerinden bir çok destekçi ile birlikte omurilik zedelenmesi yaşayan bireylere bir farklılık yaratmak için özel bir amacın bileşenlerinden biri oldun. Umarız her bir dakikasından keyif almışsındır. Aslında yarışı bitirmekten çok daha fazla şey yaptın; Tüm dünyada çığır açan Wings for Life vakfının projelerinin gerçekleşmesine olanak tanıdın. Daha fazlasını öğrenmek için www.wingsforlife.com sitemizi ziyaret edebilirsin ve keşfediceksin ki tedavi imkanı giderek gerçek oluyor. İçten ve kalpten teşekkür ediyoruz!

Başarını kutla
Tanıdıklarına haftasonunun ne kadar harika geçtiğini göstermek ister misin?
Resmi sonucunu görmek ve sertifikanı indirmek için web sitemizi ziyaret et. Hepsi yazdırmak ve paylaşmak için hazır.

Bu duyguyu yeniden yaşa
Arkadaşlarını görmek veya kendini bulmak için en iyi yarış fotoğrafları koleksiyonuna bak. Belki de artık bir yıldızsın; Dünya çapından seçilmiş bir çok fotoğrafın tadını çıkar. Ayrıca tüm koşu yayınını http://www.wingsforlifeworldrun.com adresinden izleyebilirsin.

Bize geri bildirimlerimlerini yolla
Biz her zaman Wings for Life World Run deneyimini daha da iyi yapmak için neler yapabileceğimizi düşünüyoruz ve senin de bu konuda ne düşündüğünü bilmek çok isteriz. Lütfen hızlı ve beş dakikalık anketimize katıl ve teşekkür olarak, gelecek sene ”1” numaralı koşu numarasını kapma şansını yakala!

Bu tarihi kaydet
Hepsini tekrar baştan yapmayı dilerdin değil mi? Yapabilirsin! Altıncı kez düzenlenecek olan Wings for Life World Run için tarih 5 Mayıs 2019, Pazar günü. Takviminde bu tarihi işaretle ve gelecek seneki etkinliğin kayıt açılış zamanını öğrenmek öğrenmek için kayıt ol ve hazır ol.

Hep beraber araştırmaların tedaviye yakınlaşması için yardım ediyoruz. O zaman bu dünya çapındaki hareketi 2019’da bir üst seviyeye taşıyalım!

En iyi dilekler ve derin minnet ile,
Anita Gerhardter, Colin Jackson, Marc Herremans ve tüm Wings for Lİfe World Run ekibi

Pazar günü yağışlı olacağı için bir gün öncesinden mail attılar.

Büyük gün yarın. Yarış, her türlü hava koşulunda, planlandığı şekilde tüm dünya ile aynı anda, saat tam 14:00’da başlayacak. Seni ve arkadaşlarını etkinlik alanına bekliyoruz! Yağmur altında koşma ihtimaline karşılık, gerekli ekipmanlarını yanında getirmeyi unutma!

Kayıtlar için son şans!
Hala kayıt olmayan arkadaşların için son bir fırsat daha var. Yarın saat 09:00 – 12:00 arasında etkinlik alanında sınırlı sayıda kalan start numaralarından birini 100 TL ödeyerek alabilir ve bu büyük yarışa katılırken aynı zamanda omurilik felcinin tedavisine büyük bir destek verebilirsin.

Her şey bununla ilgili
Koşamayanlar için koşan bu global hareket 6 Mayıs Pazar günü koştuğunda yaydığı enerji ve heyecan unutulmaz olacak. Bu büyük heyecan ve eğlence için hazır ol!

Seni start çizgisinde görmek için sabırsızlanıyoruz,
Wings for Life World Run ekibiniz

İzmir merkez kalabalık olur düşüncesi ile arabamızla yarışmadan 3 saat önce yola çıktık. 2.5 saat kadar önce fuar alanına vardık. Ben bir kaç kişi olur düşüncesinde iken bir baktık ki ortalık epeyce kalabalık. Redbull, ülker, pınar, ford gibi sponsorların standı vardı. Buralarda promosyon ürünler dağıtılıyor. Bir yandan da müzikli eğlence. Ailecek gelinip eğlenilecek bir ortam mevcuttu. Yaklaşık 8 bin kişiyle 2 saat boyunca çeşitli eğlenceler düzenlendi. Yarışa 3o dakika kala start çizgisine doğru yöneliş başladı. Az çok spor yapanlar önlerde yer almaya başladı. Tahminim grubun en arkasındaki yarışmacının start çizgisinden geçmesi 4 dakikayı bulur bu yüzden ön tarafta bir yoğunluk oluştu. Engelli arkadaşlar iticileri ile beraber en öne geçtiler. 15 dakika kala kalabalığın üzerine büyük balon topları atıldı. Millet epeyce eğlendi. Dünyanın her yerinde herkes aynı saati bekliyordu. Saat tam 14:00 olduğunda eğlenceli bir şekilde start verildi.

Çıkış biraz kalabalık olsa da 300 metre kadar sonra ortalık sakinliyor. 2 km kadar sonra da ortalık iyice güzel oluyor. 2.5 km kadar sonra su redbull ve meyve istasyonu oluyor. Su veren ekip oldukça kalabalık o yüzden hiç beklemeden istediğinizi alabiliyorsunuz. Alsancak limanı vardığınızda artık bir yarışta olduğunu anlıyorsunuz. Yürüyenlere koşanlar destek veriyor. Yol üzerinde bando takımları koşuya eğlence katıyor. Bayraklı girişinde efeler sizi karşılıyor.

Karşıyaka girişinde benzin istasyonunda bir güzel serinliyorsunuz. Meyve suyu ikramları oluyor.Teşekkür ediyoruz. Karşıyaka halkı sizi coşku ile karşılıyor. 10 km kadar süper yolda bakım var ama daha sonra istasyon araları sanırım 5 km kadar. Böyle olunca biraz susuzluk çekiliyor o yüzden hazırlıklı olmak lazım. Yarışma aracı sizi yakalıyor ve istasyonların yanında otobüsler katılımcıları koşunun başladığı yere geri getiriyor. Otobüse binmeden önce tecrübeli arkadaşlar yolluk alın demişlerdi. İlk duyduğunuzda biraz abest gelebilir ama haklılar. Otobüs çok sıcak ve nemli. O yüzden müthiş terliyorsunuz. Yolda yarışmadan dolayı tek şerit olduğundan dolayı ağır gidiyor. Güzelce suyunuzu için meyvenizi yiyin. Yanınıza 2 adet suyunu alın araca binin derim ben. Başlama alanında canlı olarak dev ekranda tüm dünyada devam eden koşuyu canlı olarak veriyorlar bir yandan da konser devam ediyor. Güzel eğlenceli bir hafta sonu günü. Akıllarda kalıcı.

Yarışmadan 2 hafta sonra yarışma fotoları sayfanın adresi mail adresinize gönderiliyor. Mutlaka kendinizi görebilirsiniz. Ben kendime ait  8 adet foto buldum.

Sevgili Veli,
Wings for Life World Run’a katılarak binlerce insan ile beraber tüm dünya ile aynı anda koştun. Bu global hareketin bir parçası olduğun için teşekkürler!

Bu unutulmaz koşu sırasında sana güzel bir anı sunabilmek için seni fotoğrafladık. Koşu sırasında çekilen fotoğraflarına buradan ulaşabilirsin.

Bu siteden yarış numaranı girerek kendi fotoğraflarına ulaşabilirsin. Kendini göremediysen fotoğrafçılarımızın olduğu KM’leri seçerek tüm fotoğraflara ulaşabilirsin.

Seneye tekrar görüşmek üzere!

 

2019 yılın kayıtları başlamıştır. Erken kayıt yaptırmak isteyenler için lütfen tıklayınız

Wings for Life World Run için ilk dönem kayıt ücreti 3 Ekim 2018 – 1 Aralık 2018 tarihleri arasında 60 TL‘dir. Elini çabuk tut, kayıt ol, sevdiklerini kayıt ettir ve hep birlikte koşamayanlar için umut olalım!

Kayıt ücreti ikinci evrede, 1 Aralık 2018 – 31 Mart 2019 tarihleri arasında 85 TL olacaktır.

5 Mayıs 2019‘da anlamlı bir yarışta ter dökmeye hazır olun

 

Hakkında velikz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir