Web sitemize hoşgeldiniz, 17 Şubat 2018

Maydanoz Limon Kürü Kullananların Yorumları

.

Maydanoz Limon Kürü Kullananların Yorumları

Maydanoz limon kürünü denedim. Öncelikle bilmeyenler için biraz kürü tarif etmek istiyorum. Kürün sahibi Prof. Dr. Saraçoğlu. Tarifte bir bardak su var.Fakat suyun klorsuz olması üzerinde duruluyor.Çeşme sularında klor var.Satın aldığımız suda da eser miktarda klor var.Hazırların üzerinde ki açıklamalarda  klorü gördüm.Bu yüzden gittim ovadan bir akan çeşmeden suyu doldurdum.

Maydanoz kürü nasıl yapılır

Hazırlanış.

  1. 8 tane kadar maydanozu elinizle kırıp blendera atınız.
  2. 1 Adet limon deniliyor fakat ben abartmayı sevdiğim için 1.5 limonu blendera sıktım
  3. 1 bardak klorsuz su ekliyorsunuz.
  4. Yeterli bir süre blenderi çalıştırın.Yemyeşil su haline geliyor.
  5. Kahvaltından en az yarım saat önce içiyorsunuz.
  6. Maydanoz kürü nasıl yapılır sorusunun cevabı yukarıdaki gibi


15 gün ara vermeden uygulayınız daha sonra 5 gün kadar ara verip tekrar bir 15 gün daha içiniz.

Bildiğiniz gibi bu kürün amacı karaciğere bir nefes aldırmak.Yağlanma varsa önüne geçmek ve daha sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlamak.

Peki nasıl faydasını gördün?

maydanoz_sifa_kaynagi_b

Benim safra kesede taş vardı. Safra kesede taş olmasından mütevellit ağır yemekleri sindirmekte sindirim sitemi zorlanıyor. Çünkü anlık karaciğerin salgıladığı safra sindirim sistemine yetemiyor. Safra deposu da arızalı olunca insan baya bir ağrı çekiyor. Bu kürü uygulamaya başladıktan sonra ağrı kalmadı.Ne yersen ye . Mide bir türlü ağrımıyor. Karaciğer çıldırmışcasına çalışıyor ve safra kesinde ki safraya gerek duymaksızın safrayı salgılıyor. Kür uyguladığım sırada bir rahatsızlığımdan dolayı kan verdim.Sonuçları bir önceki tahlil ile karşılaştırdığımda karaciğer fonksiyonların daha iyi bir noktaya geldiğini gördüm.

Az önce biraz internete baktım zayıflamak için kullananlar varmış. Zayıflattığı noktasında kendimde bir bulguya rastlamadım. Rastlamamam  normal çünkü ağrım geçtiği için belki de daha çok yedim.O konuda bir şey diyemeyeceğim. Fakat maydanoz suyuyla zayıflayanların yorumları biraz inceledim çeşitli forumlardan zayıflayan arkadaşlar varmış.

Önemli notlar.

Maydanoz limon kürü yan etkileri var mı şeklinde aramalar yapılıyor. Maydanoz limon kürünün herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Fakat hassas bir mideniz varsa. Mutlaka limon asitli bir gıda olduğu için midenizde bir ekşimeye yol açabilir. Yoksa maydanoz ve limon günlük hayatta tükettiğimiz doğal gıdalar. Maydanoz limon kürü yan etkileri normal bir insanda görülmemektedir. Fakat siz yine de bir doktorunuza danışınız.

Maydanoz suyuyla zayıflayanların yorumları şeklinde aramalarda yapılıyor anladım ki insanlarımız bu kürü daha çok zayıflama da kullanıyor ki ben tamamen karaciğer rahatlaması için kullandım ve faydasını da gördüm. Fakat yaptığım araştırmalarda maydanoz suyuyla zayıflayanların yorumlarını gördüm.Deneyebilirsiniz.

Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

MAİL ABONELİĞİNE KATILIN

Sitemize abone olarak sağlık, internet, eğitim vb alanlarda yayımlanan yazılara anında ulaşabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Türk dedi ki:

    güzel bir site olmuş

Yorum Yaz

MAİL ABONELİĞİNE KATILIN

Sitemize abone olarak sağlık, internet, eğitim vb alanlarda yayımlanan yazılara anında ulaşabilirsiniz.