15 Kasım 2022, Salı
Anasayfa / İnternet reklamcılığı / “Popup kelime reklamı” modeli

“Popup kelime reklamı” modeli

Son zamanlarda yeni bir reklam modeli internet reklamcılığı piyasasına merhaba dedi.Gerçi Linkz gibi firma epey bir süredir kullansada.Diğer internet reklamcılığı firmaları yeni yeni bu reklam modelinin avantajlarını farketti ve devreye sokmaya başladılar.Bildiğiniz gibi Linkz köklü, elit ve çok büyük markaların reklamlarını yapmakta.Sedece kelime popup reklam modeli kullanmakta.

Hepinizin bildiği gibi bu reklam modeli reklam veren için geri dönüşü muhteşem. Reklam veren reklamı vermeden neyin reklamını yapacaksa o konuda belirlediği anahtar kelimeleri belirliyor. Böylece reklamları anlamsız yerlerde çıkmıyor.Örneğin jenaretör pazarlama firmamız var.Popup reklam modeli uygulayan internet reklamcılığı firmalarından birinle anlaşıyoruz ve jenaratör, honda, elektrik vb anahtar kelimleri belirliyoruz.Böğlece reklamlarımız yayıncıların sitelerinden ilgili kelimeleri tarıyor ve o anahtar kelimlerin altı çizili bir link gibi bir görünüm alıyor.Ziyaretçi o kelimenin üzerine geldiğinde reklamın bir kutu içinde açılır.Direk ilgili ziyaretçileri sitenize çekmiş oluyorsunuz.Reklamınınız geri dönüşü çok yüksek oluyor.Diğer reklam modellerine göre.

Yayıncı içinde bu reklam modelinin bir çok avantajı bulunmakta.Öncelikler yer kaplayıp görüntü kirliliği yapmıyor.Diğer reklamlar için yer açılmış oluyor.Akstra bir reklam oluyor ve kazancınız daha yüksek oluyor.Bilhassa siteniz metin içerikli ise mükemmel kazançlar sağlayabiliyorsunuz.Ayrıca tık oranı yüksek olduğu gibi kazançlarıda bir hayli fazla oluyor.Normal baner reklamlardan tık başı 0.03 gibi rakamlar kazanırken bu tarz reklamda tık başı 0.12 gibi kazançlar elde edebiliyorunuz.

Peki bu reklamlar modellerini hangi internet reklamcılığı şirketleri kullanıyor diyecekseniz.?

Hepinizin bildiği gibi ilk akla gelecek olan Lİnkz.Linkz internet reklamcılığı sektöründe eski olup ünlü markalrın reklamlarını yapmkata.Yayıncı olarakta çok seçici davranmakta.

Adnet doğan grubun internet reklamcılığı firmasıdır.İyi kazançlar sağlamaktadır fakat yayıncı kabulünde seçicidir.

Mynet adklik yine bu reklam modelini kullanmaktadır.Yayıncı seçiminde linkiz ve adnet gibi seçici olmasada site elemleri fazladır.Daha sonra virgulklik bu reklam modelini kullanmakta bu sıralarda sanırım yayıncı sıkıntısı çekmekteler sadece pasaj’ın popup kelime reklamları dönmekte.Reklamağacında da bu uygulama mevcut fakat şuan faal değil.

Hakkında velikz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir