28 Mart 2022, Pazartesi
Anasayfa / İnternet / Sanal Dünya / Windows 10’da Bios’a Giremiyorum

Windows 10’da Bios’a Giremiyorum

BİOS ULAŞAMAMA SORUNU

Windows 10’da Bios’a Giremiyorum. Size başıma gelen bir sorunun çözümü hakkında bir tecrübemi paylaşmak istiyorum. Bilgisayarlar yavaşladığında yada büyük sorunlar yaşadığınızda tek çare format atmak olabiliyor. Çoğunlukla bir sorun yaşanmasa da hesapta olmayan bazı engeller karşımıza çıkabiliyor. Windows 10‘da Bios’a Giremiyorum

Farmat konusunda biraz bilgisiolanlar iyi birli. Format biosa ulaşmakla başlar. Biostan bir takım ayarlarmamalar gerekebilir. Bunlardan en temel ayar bilgisayarınızın başlangıcı olarak usb yada dvd seçmenizdir. Bilgisyarınıza format atacağınız windos nereye kayıtlıysa başlangıç olarak o platformu seçmeniz gerekmektedir.

Windows 10'da Bios'a Giremiyorum
Windows 10’da Bios’a Giremiyorum

Sorunda buradan kaynaklanabilir. Windows 10 sürümünüde bazen biosa ulaşılması zor olabiliyor. Bunun farklı çzöümleri var. Bunları deneyebilirsiniz. Benim sorunum bilgisayar başlaması ile beraber f2 tuşuna basarak biosa ulaşmam gerekliydi. Fakat bilgisayar direk başlıyor bir türlü biosa giremiyordum. Sizlerde biosa giriş tuşu f12, del tuşu da olabilir. Bende windos başlar başlamaz f2 tuluna bassamda bilgisayar açılmaya devam ediyordu. İnternette sorunun çözümü bir çok şey denetim. Sizde basit bir arama ile ulaşabilirsiniz.

Windows 10’da Bios’a Giremiyorum

Bütün denemelerinize rağmen Windows 10’da Bios’a Giremiyorum diyorsanız. Bilgisayarınıza başlama tuşuna basmadan f2 yada sizde biosa hangi tuşla ulaşıyorsanız o tuşa basılı tutunuz. Daha sonra başlat tuşuna basın. Bu şekilde biosa ulaşacaksınız. Tecürübe ile sabittir. Fakat bu durumda yaşayacağınız olası sorunlarda sorumluluk kabul etmiyorum bu sadece binim yaşadığım tecrübedir. Sizlerle paylaşmak istedim.

Hakkında velikz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.