Anasayfa / İnternet / Wordpress Eklenti / WordPress Contact Form 7 Mesaj Gönderilememe Hatası

WordPress Contact Form 7 Mesaj Gönderilememe Hatası

Mesajınız gönderilirken bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyin

WordPress sitelerin neredeyse tamamında iletişim bölümünde Contact Form 7 eklentisi kullanılmaktadır. Bu eklentide önümüze en çok çıkan sorunlardan biri de mesajın gönderilememesi. İletiyi gönder dediğimiz de karşımıza “Mesajınız gönderilirken bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.” gelir.

İnternette arama yaptığınızda sorunun çözülmesinde bir çok yol olduğunu görürsünüz. Sabırla anlatılanları tek  tek yaparsınız fakat hala sorun devam eder. Her düzeltme sonrasında deneme yaparsınız ve “Mesajınız gönderilirken bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.” aynı mesajı alırsınız.

Benimde başıma geldi. Fakat küçük bir ayrıntı ile benim sorunum çözüldü.

Yukarıda ekran görüntüsü bölümüne geliyorsunuz.

WordPress admin paneli – iletişim- bütünleştirme

Burada spamdan korunmak için daha önceden google reCAPTHA aktif ettiyseniz. Sorununuzun temel kaynağı burası. Romove butonuna tıklayarak kaldırıyorsunuz ve eklenti çalışmaya başlıyor. Fakat dediğim gibi sizin sorununuz bu olmayabilir. İnternette bu sorunun çözümü için bir sürü anlatım var.

 

Hakkında velikz

2 yorumlar

  1. Teşekkürler çok işime yaradı.

  2. Mehmet Ortaç

    Günlerdir çözüm arıyorum. Denemediğim SMTP eklentisi kalmadı. Kodlara müdahale önerilerini yaptım. En son bu yazıyı gördüm. Sorun çözüldü. Hay Allah razı olsun ya.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir