Anasayfa / İnternet / En Çok Satılan WordPress Temalar

En Çok Satılan WordPress Temalar

Arkadaşlar bilen bilir ben yinede bir kaç bir şey yazmak istiyorum. WordPress piyasasında çok büyük paralar dönmeye başladı. Artık wordpress eklenti ve temalarının satıldı pazarlar var. Bunlardan en büyüğü ve en geniş içeriğe sahip olan site hiç kuşkusuz ki Thameforest.net.

       Thameforest sitesinde milyonlarca eklenti ve temalar mevcut.Bu site aslında bu kadar temayı kendisi yapmıyor. Bir nevi pazar yeri. Üretici ürettiği malı burada pazarlıyor. Müşteri ise beğendiği malı buradan alıyor. Thameforest ise sadece pazar yerinin güvenliğini ve ön önemlisi ise üretilen malların kalitesinin düşmemesini sağlıyor.Hatta her geçen gün kalitenin artması için kriterler koyuyor.Mal (tema ve eklenti) öncelikle thamesforest tarafından kalite kontrolden geçiriliyor ondan sonra sitede satışa sunulmasına izin veriyor. Ayrıca temalar çok ince ayrıntısına kadar anlatılıyor. Yani siteyi almadan temanın bütün kabiliyetini okuyabilirsiniz. Bunun yanında alacağınız tema yada eklentinin canlı demosunu, videosunu, ve resimlerini görebiliyorsunuz ki almadan alacağınız ürün hakkında en ince ayrıntısına kadar deneme yanılma yaparak karar verme imkanını buluyorsunuz. Güvenilir bir platform üzerinden ödeme yapılıyor ve aldığınız ürün panelinizde indirmeye sunuluyor. Yine ayını panel üzerinden ürünün güncelleme ve destek alıyorsunuz ki bu çok önemli. Ben ürünü sattım ne halin varsa gör denilmiyor. Adamlar sattıkları malın arkasında.

themeforest

 

Peki bu site kazancını nereden sağlıyor.Alım satım işlerinden belirli bir miktar komisyon alıyor. Site ne kadar kaliteli tema ve eklenti, o kadar müşteri ilkesi ile hareket ettiği için gözünüz kapalı bu siteden alışveriş yapabilirsiniz.Dünya genelinde bilinen wordpress tema denilince akıllara ilk gelen sitedir.

Eğer müşteri bir tema üzerinde odaklanmışsa bilin ki o tema gerçekten iyidir.Piyasa en kaliteli ürünü tutar.

Gelelim burada en çok satılan temalara. Sizler için biraz araştırma yaptım.

Haber, magazin çok fonksiyonlu blog teması

thameforst1

DEMO ve SATIN AL

Temamızın ismi newspaper. Temada yok yok denilecek düzeyde.Günümüz internet sektöründe olması gerekenler bu temada mevcut. Mobil uyumu son derece harika. Haber sitesine ve blog yapısına uygun bir temadır. Gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Admin paneli uçak kokpiti gibi. Gelişime açık harika bir site. Sayılmayacak kadar özelliği mevcut burada yazmaya üşendim. Demo kısmından bakabilirsiniz.

Kurumsal Site

DEMO-SATIN AL

Kurumsal bir site açacaksınız.Ne bileyim bir şirketiniz var yada ücretli olarak bir şirkete site yapacaksınız.Tam size göre bukalemun gibi bir tema. Zaten böyle olduğu için kurumsal tema alınında en çok satılan tema olarak sektörde yerini almış. Temayı daha yakından inceleyiniz.

Firma Rehberi Sitesi

DEMO VE SATIN AL

Bir ilçede yada kasabada yaşıyorsunuz. Bence zamanınız da varsa bulunduğunuz ilçenin firma rehberi sitesini yapınız çünkü firma rehberinden iyi kazançlar sağlayabilirsiniz. Artık insanlar bulunduğu yerlere yabancılaştılar. Artık alt komşumuzu bilmiyoruz ki bir elektrikçi yada tesisatçıyı bilelim.Bu noktada vatandaş internetten tesisatçı aratıyor.Hop senin sitene geliyor. Senin sitenden yararlanıyor.Sonra bir daha ki ihtiyacında dur bu siteye bakayım orada pideci telefonu vardır diyor.Esnaf sonra farkına varıyor ki filanca site bana müşteri gönderiyor. Dedi kodu giderek yayılıyor. Siten popüler oluyor. Artık ücretli firma eklemesinde bulunuyorsun. Esnaflar sana reklam verir hale geliyor. İyi senaryo bu şekilde kötüsünü anlatmama gerek yok siz biliyorsunuz. Tema bu alanda piyasada en çok satılan wordpress teması. Kuracak olduğunuz sitede bu olsun şu olsun diye düşünmeyin sizler için tema yapımcıları günlerce düşünmüş ve temaya eklemişler.Daha hala ne yapabiliriz diye düşünüyorlarmış. 🙂

Alışveriş Sitesi

alisveris-temasi

DEMO VE SATIN AL

WordPressten alışveriş sitesi olur mu demeyin oluyor. Hemde çok güzel bir ürün satış teması haline gelebiliyor.Yapan yapmış ve tema satışından iyi de para kazanmış ve kazanmaya devam ediyor. Üretim yapıyorsunuz yada elinizde ucuz bir mal var.Dünyada kendisini kanıtlamış google aşık olduğu wordpress kurar bu temayı alı ve 40 dakika da ürün satmaya başlayabilirsiniz.Temanın özeliklerini yukarıdaki linkten görebilirsiniz. Tema alanında en çok satan temadır.

Emlak Sitesi

emlak-temasi

DEMO VE SATIN AL

  Emlak sektöründe en çok satan tema yukarıdakidir. Emlak sitesinde olması gereken bütün özellikler fazlası ile temada mevcuttur. Bu yüzden gönül rahatlığı ile satın alabirsiniz ki alanlar almış zaten. Dünya piyasasının istediği bütün özellikleri tema yapımcıları temaya eklemiş. Ne den mi bu kadar uğraşmışlar çünkü para kazanıyorlar ve daha da para kazanmak istiyorlar

Eğitim İçerikli Site

.egitim-temasi

DEMO VE SATIN AL

Bu temamız arkadaşlar eğitim kurumları için.Özel okulların kullanabilecekleri güzel bir tema.Özellikler konusunda bir sıkıntı yaşamazsınız. alanında lider bir temadır.En çok satanlar arasındadır.

Hosting Önerisi

Eskiden yerli hosting şirketleri ile çalışıyordum. Destek Türkçe olması ve sunucuların Türkiye’de barınıyor olmasından dolayı tercihim bu yöndeydi fakat kurun yükselmesi herkesi olumsuz etkiledi bende ucuz ama kaliteli hosting arayışına girdim.

Hostagtor

Hostgator ile uzun süre çalıştım gayet güzel. Yüksek hitli siteleri en alt paketleri dahi kaldırıyor. Türkçe destek veriyorlar. size bir hatırlatmada bulunacağım. Bir paket aldıktan sonra bir mail atarak sunucunuzun Avrupa’da olmasını isteyin. Böylece siteniz çok hızlanıyor. Diğer türlü sunucunuz ABD’de oluyor. Yani sizin sitenize giren bir kullanıcı okyonus ötesi ABD’ye varıyor ve oradan sitenize ulaşabiliyor. Fakat Avrupa’da ise sitenizin kullanıcıya verdiği tepki daha hızlı oluyor.Aslında en iyi sunucunuzun Türkiye’de olması.

Hostgator.com gitmek için buraya tıklayınız.

Gelelim yeni keşfettim yabancı hosting firmasına. Firma yine ABD merkezli ve Hosgator’a göre daha ucun destek ekibi şu ana kadar son derece hızlı ve kesin çözümler buluyor. Diğer yabancı firmalarda olduğu gibi sorunuzu detaylı bir şekilde yazmanız gerekiyor. Hostgator ayarında hatta desteği daha hızlı. Şuan hizmetinden memnunum bir sorun yaşarsam burada ekleme yaparım. Bu firmanın güzel bir yanı ise paket alımında size lokasyon tercihi hakkı veriyor. Avrupa’da Amsterdam’da sunucuları buluyor. Orayı seçerek alıma devam ediyorsunuz. Sitelerim şuan açılış hızından gayet memnunum. Dünya devi hosting firmaları da iyi ama bu tarz büyüme yolunda olan firmalarda müşteri kapabilmek için daha ucuza daha iyi hizmet verebiliyorlar ama her ucuz firmalarda bu şekilde olmuyor iyisini ucuza bulmak çok çok zor. Riske girmeyeyim diyorsanız kendini kanıtlamış dünya devlerine sığınabilirsiniz. Milyonlarca müşterilerinden biri de siz olursunuz. Bu arda ucuz şuana kadar kaliteli hosting himeti sunan ve benimde sitelerimi taşıdığım firmanın ismi stablehost.com. Bir kaç yerde firmanın metini duydum. Yabancı hosting karşılaştırma sitelerinde puanı oldukça iyi. Tercih edilebilir.


Stablehost

Stablehost.com sitesine gitmek için buraya tıklayınız.

 

Tükçe site için yerli şirketler ile çalışmanızı öneririm.Çünkü artık hız çok önemli. Turhost ile çalıştım.Destek iyi. Kesinti yok. En önemlisi hızlı sunuculara sahipler.

ÖNEMLİ NOTLAR

  1. Site kurarken mutlaka para harcayınız. Basit ücretsiz temalar kullanarak yola çıkmayınız. Bu konuda bu yazımızı okuyunuz.Neden biraz para harcanması gerektiğini anlatmıştım.
  2. Themeforest sitesi dünya çapında tema satışı yapan lider bir sitedir.Gönül rahatlığı ile alışveriş yapabilirsiniz.
  3. Her temanın bir kaç demosu vardır. İlgili linke tıkladığında live butonuna basınca demo çeşitleri gözünüzün önüne gelir.Siz oradakinden daha başka bir tasarım oluşturabilirsiniz. Bu temalar esnek bir özelliğe sahip olduğu için kafanıza göre ilerleyen zamanlarda harikalar ortaya çıkarabilirsiniz.
 1.  Sağda solda ücretsiz bulduğunuz bu ücretli temaların içinde zararlı kodlar olabilir.
 2. Satın aldığınız temayı istediğiniz zaman bir daha indirebilirsiniz. Tema dosyalarında şifre yoktur.
 3. Türkçe değil diye panik yapmayın.Ziyaretçiler temanın hangi dilde olduğunu anlayamaz.Sizin sitenizin içeriğin dili önemlidir. Admin panelinde biraz zorlanabilirsiniz.Bu duruma alışmak da 1 saatinizi alır
 4. Ben bu siteden tema ve eklenti satın aldım.

Hakkında velikz

Bir Kişi Yorum Yapmış

 1. Thameforest aittheme ait tema almiştim siteyi berbat kasıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir