Anasayfa / İnternet / İnstagram Nedir, Üye Olma, Takipçi Kazanma, Silme İşlemleri
instagram

İnstagram Nedir, Üye Olma, Takipçi Kazanma, Silme İşlemleri

Contents

Instagrama Nasıl Üye Olunur?

 

Teknolojinin hızla gelişmesiyle birlikte sosyal ağlara da her geçen gün rağbet ve ilgi artmaktadır. Bunlardan en fazla kullanılanlardan biri de Instagram uygulamasıdır.

 Instagram; ilk olarak 2010 yılında IOS için geliştirilmiş olup 2012 yılının Nisan ayında Facebook tarafından 1 milyar dolara satın alınmıştır. Kısa zamanda popüler hale gelen uygulama; kaliteli filtreleri ve sosyal ağ özellikleri ile oldukça yaygınlaşan bir fotoğraf paylaşım uygulamasıdır. Aylık neredeyse 90 milyon aktif kullanıcıyı bulan Instagram programı California’da geliştirilerek, uygulamanın fotoğrafları diğer sosyal ağ platformları olan facebook, twitter, tumbir gibi sayfalarda paylaşılabilmektedir. Fotoğraflarınızı hızlı bir şekilde farklı efektler uygulayarak kullanılabilir.

 Peki, Instagrama nasıl üye olunur?

Öncellikle mobil cihazınızın uygulama marketinden Instagram uygulamasını indirmeniz gerekir. Tablet PC’lerde de kullanılan uygulama AppStore ve Google Play’de bulunmaktadır. Instagram uygulamasını indirdikten sonra telefonunuzun ya da mobil cihazınızı açtığınızda, Instagrama ilk defa kayıt olanlar için register yazısı tıklanmalıdır. Daha önceden kaydı bulunanlar için ise giriş yapmak için sign up ( giriş yap ya da kayıt ol) yazısının tıklanması gerekir.

Yine daha önce kayıt olanlar açılacak olan Instagram sayfasına daha önce aldıkları kullanıcı adı ve şifrelerini girmelidir. Kullanıcı adı olmayanlar yeni bir kullanıcı adı ve şifre belirlemesi gerekir ya da facebook hesabı varsa facebook profili ile kolayca kayıt olabilir. Burada Türkçe karakterler kullanılmamaktadır. Set a profile Picture kısmında profil resminizi belirleyebilirsiniz. Instagram sayfasında altta bazı simgeler gözükecektir. Sol alt köşedeki ev işaretinin anlamı ana sayfa demektir. Arkadaş listelerinizdeki kişilerin paylaşımına ulaşabileceğiniz yerdir. Ayrıca facebook gibi sosyal ağlardaki tüm fotoğraf akışını görebilmeniz mümkündür.

instagram

Yıldız ikonu ise; Instagram dünyasının en popüler fotoğraflarını takip edebilirsiniz. Ortadaki kamera butonu ile ise fotoğraf çekip anlarınızı ölümsüzleştirip bu mutlu anlarınızı arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Bu butonun sağında da sizin için yapılan yorumları görebilirsiniz. En sağdaki kutucuk sizin profiliniz, ayarlar, hesabınız, hareket dökümünüz, kaç kişiyi takip ettiğinizi gösteren kısımdır. Instagram ilk zamanlarda sadece 13 tane çalışanla başlamışken şimdilerde ise 300 milyonu aşkın üyesiyle devam etmektedir. Instagramı günlük 75 milyon kişi aktif olarak kullanmaktadır.

Uygulamadaki filtreleri kullanarak fotoğraflarınızı güncelleyebilirsiniz. Instagramda 20 çeşit aktif filtre bulunur. Sağ üst köşedeki ayarlar sekmesinden profilinizi özelleştirebilir, rahatsız olduğunuz kullanıcıları engelleyebilirsiniz. Instagram üyeliğinizi istediğiniz zaman iptal etmek için öncelikle fotoğraflarınızı yedeklemeyi unutmamalısınız.  Popüler resim ve video paylaşım sitesi olarak bilinen Instagram uygulamasında hesap açarken ya da üye olurken kimlik bilgilerinizin herkese açık görünür şekilde yer almasına izin vermeyiniz. Şifreniz hesaplarınızdan özel hayatınıza açılan bir araçtır. Bu nedenle sosyal ağlarda kullandığınız şifrelerinizin kırılması zor, karışık şifreler olmasına dikkat ediniz. Şifrenizin birbirinden farklı ve tekrar etmeyen karakterlerden oluşmasına dikkat ettiğiniz halde hesabınıza ulaşılmasını zorlaştırmış olursunuz.  Verdiğiniz mail adresi, şifresi ve güvenlik sorusu da çok önemlidir. Başka cihazlardan Instagram hesabınızı açınca mutlaka çıkış yaptığınızdan emin olun ve mümkünse mobil cihaz tercih edin.

Instagram Takipçisi Ne İşe Yarar?

Son yılların en çok rağbet gören sosyal medya platformlarından olan Instagram kullanıcılarının belki de en önemli sorunlarından bir tanesi takipçi sayısıdır. Yaşadıkları her anı ve yaptıkları her şeyi ölümsüzleştirip takipçileri ile paylaşmak son yıllarda gittikçe artan bir moda haline geldi. Paylaştıkları ve sürekli olarak güncel tuttukları videoları ve fotoğrafları ile takipçi sayısı artırmak isteyen uygulama sahipleri bunun için alternatif birçok yola başvurabilmekte ve hatta bazıları takipçi satın almaya kadar giderek popülerliğini sürdürme peşindedirler.

Dünyada oldukça ciddi bir kullanıcı bulunan Instagram Türkiye’de de neredeyse her akıllı telefon kullanıcısı tarafından oldukça sevilmiş; Android ve Iphone tabanlı tüm telefonlar tarafından rahatlıkla kullanabilen bir uygulama haline gelmiştir. Aynı zamanda Instagramda paylaşmış olduğumuz tüm fotoğraf ve videoları aynı anda etkileşim halinde olduğu Twitter, Facebook, Foursquare ve Tumblr uygulamaları üzerinden de paylaşabilmekte ve kolaylıkla bütün sosyal hesaplarımızdaki takipçilerimiz tarafından görüntülenmesini sağlayabilmekteyiz.

[reklam1]

Instagramda fotoğraf ve video paylaşımları ile günlük hayatını takipçileri ile paylaşan kullanıcılar kadar ürünlerini paylaşarak satış yapmak isteyen kullanıcılar da günümüzde oldukça fazladır. Daha fazla satış yapabilmek için daha fazla takipçi sayısına sahip olmanın bilincinde olan bu kullanıcılar da takipçi sayısını artırmak için birçok yola başvurmaktadırlar. Ve gerçekten de Instagram üzerinden satış yaparak ciddi paralar kazanan kişilerin sayısı da azımsanamayacak kadar fazladır.

Takipçi sayısını artırmanın en önemli yollarından biri gerçekten ilgi çekici ve takipçilerin beğenebileceği nitelikte fotoğraflar paylaşmaktır. Çok güzel bir manzara resmi çeksek bile bunu daha cazibeli bir hale getirmek insanların ilgisinin daha fazla artmasına neden olacaktır. Fotoğraflarımızı daha güzel yapabilmek için İnternette ve Instagramın kendi içerisinde rahatlıkla ulaşabileceğimiz filtre uygulamaları bulunmakta ve kullanımları da oldukça basit olduğu için oldukça da rağbet görmektedirler.

Takipçi sayısını artırmanın bir diğer yolu da bizim de başka kullanıcıları takip etmemizdir. Takip ettiğimiz kişilerin paylaştıkları video ve fotoğrafları beğenerek veya altlarına düzenli olarak yorum yaparak o kullanıcının bizden haberdar olmasını ve bizi takip etmesini kolaylıkla sağlayabiliriz. Çünkü beğenileceğini umduğunuz fotoğraflar çekseniz bile bunların kullanıcılar tarafından fark edilmesini sağlamazsak çok fazla takipçi sayısına ulaşmamız çok da mümkün değildir.

Hashtag yapmak da takipçi sayımızı artırmanın ve kullanıcıların sıklıkla başvurduğu yollardan bir tanesidir. Paylaştığımız resmin içeriğine uygun olarak hashtag yapmamız bize birkaç saniye içerisine onlarca takipçi kazandırabilmektedir. Bunun için de özellikle popüler olan ve çok fazla tercih edilen hashtagleri kullanıldığımıza emin olmamız gerekmektedir. Instagramda düzenli olarak fotoğraf paylaşmak takipçi sayımızın artmasına sebep olduğu gibi aynı zamanda çok sık ve çektiğimiz her fotoğrafı paylaşmak da o oranda sıkıcı olabilmektedir. Çektiğimiz fotoğraflardan ve videolardan sadece kaliteli olduğuna emin olduğumuzu paylaşmamız takipçilerine ilgisini daha çok çekecektir.

Instagram Takipçi Artırmak

             İnternetin yaygın olarak kullanılmaya başlanması nedeni ile özellikle sosyal medya sitelerine ilgide artmıştır. Özellikle akıllı telefonlarda sosyal medya sitelerinin kullanılabilir olması kişilerin her an paylaşım yapabilme olanaklarını da artırmıştır. Bu artış gösteren uygulamalardan biri de Instagram’dır. Instagram özellikle akıllı telefonlarda fotoğraf çekme imkanının artması ve selfie çılgınlığının başlaması ile hızla popüler olan bir uygulama haline gelmiştir. Kişiler Instagramı kullanırken özellikle fotoğraflarını filtrele bildiklerinden dolayı fotoğraf çekmeye de merak salmışlardır. Pek çok farklı alanda kullanıcının olması takip rekabetini de artırmıştır.

Eğer sizlerde Instagram’da popüler hale gelmek istiyorsanız öncelikle takipçilerinizi artırmalısınız. Instagram takipçi artırmak için öncelikle bu sosyal medya uygulamasını sıkı bir şekilde takip etmeli, güncellemelerden yararlanmalısınız. Instagram özellikle güncel olarak işleyen bir uygulamadır. Bu nedenle popülerliğinizi artırmak için gün içerisinde çok dikkatli olmalı, ilginç bir şeyler yakalamaya çalışmalısınız. Öncelikle güne nasıl başladığınız ile ilgili bir fotoğrafla başlayabilirsiniz. Paylaştığınız fotoğrafların bir hikâyesinin olması da sizi takip eden kişilerin artmasını sağlayacaktır. Bu nedenle cümle kurabilme yeteneğinizi geliştirmeye de özen göstermelisiniz. Instagram beğeniler ve takipler üzerine kurulu bir fotoğraf paylaşma uygulamasıdır. Bu nedenle güncel fotoğraflar atmaya özen göstermeli, fotoğraflarınıza uygun hikâyeler bulmalı ve akıcı bir dil kullanmalısınız.

Instagramda takipçi artırmak için hashtag kullanmanız da oldukça önemli olacaktır. Fakat çok fazla gereksiz hashtaglar sizin popülerliğinize zarar verebilir. Toplam kullanacağınız 30 hashtag vardır fakat sizler bu hastaglarım yalnızca 5-6 tanesini kullanmaya dikkat etmelisiniz. Hashtagleri doğru yerde kullanmaya da özen göstermelisiniz. Hashtag yaparken en çok tercih edilen popüler hashtagleri kullanmaya da özen gösterir iseniz takipçilerini artırabilirsiniz. Beğeni ve takip artırmak için sizin paylaşımlarınıza uygun olan diğer paylaşımları bulmaya özen gösterin. Özellikle size uyan ve takipçisi çok olan sayfaları takip etmeniz bu sayfalarda yorum yapmanız takipçilerinizin artmasına yardımcı olacaktır.

Instagramda bazı kişiler takipçi artırmak için hileli programları kullanmayı denemektedir. Fakat sizler kalıcı takipler istiyor iseniz hileli yöntemlerden uzak durmaya çalışmalısınız. Hileli takipçiler bir süre sonra sizi fark ettiklerinde takipten çıkarabilirler. Bu nedenle sizi takip etmeyi seven ve sizi merak eden takipçiler edinmeye özen göstermeye çalışın. Her zaman kendi fotoğraflarınızı paylaşmayın ya da her zaman bir objeyi, dekorasyonu vs paylaşmayın. Sizi takip eden kişilere farklı yönlerinizi göstermeye çalışın. Profil sayfanız oldukça çeşitli olmalıdır. Görsele önem vermeye çalışın. Instagramın güzel yönlerinden biri de fotoğraflar üzerinde bir takım fitreler kullanabilmenizdir. Bu sayede çok daha çekici fotoğraflar elde edebilirsiniz. Farklı yönlerinizi ortaya çıkarmaya çalışmanız, profilinizin farklı fotoğraflardan oluşması size takipçi kazandıracaktır.  Instagram takipçileriniz ile samimi sıcak ilişkiler kurmaya çalışın. Yorumlara mümkün olduğunca cevap vermeniz ve kişiler ile iletişim kurmanız takipçileriniz artmasını sağlayacaktır.

Instagram Fotoğraf Beğendirme

Global dünya olarak gün geçtikçe teknolojik gelişmeler ortaya çıkmaktadır. Bunlardan yalnızca birisi olan Instagram sosyal paylaşım sitesi insanlar arasında bir hayli popüler olmuştur. Bu hususta insanların düşünceleri gün geçtikçe değişmekte ve gelişmektedir. İnternet ve sosyal paylaşım siteleri hayatımıza girdiğinden belli hayatımız değişmiş ve olayları ve bilgiyi daha kısa bir zaman içerisinde ulaşmamıza olanak sağlanmıştır. Elbette zaman zaman bu değişimler insanlar arasındaki bağları güçlendirmekte ve dünyaya açılan bir pencere işlevi görmektedir. 2000 li yılların başında ortaya çıkan Facebook sosyal paylaşım sitesinin büyük bir kitle tarafından benimsenmesi ve kullanılması sonrasında çeşitli firmalar yenilikçi ve özgün sosyal paylaşım siteleri yapmak için büyük çaba harcamışlardır.

[reklam1]
Bu çabalar neticesinde girişimciler sosyal paylaşım sitelerini çeşitlendirmeye başlamışlardır. insanlar arasında en meşhur olan sosyal paylaşım siteleri sırası ile Facebook, Twitter ve Instagram olmuştur. Facebook hem görsel hem de işitsel işlevi sayesinde geniş bir kitleye hitap etmiştir. Twitter ise kendine has 140 karakter sınırı, dünya çapında gündem oluşturabilen hashtag özelliği ile de ön plana çıkmaktadır. Son zamanlarda öne çıkan bir diğer sosyal paylaşım sitesi ise Instagram olmuştur. Instagram sitesi kişiler arasında fotoğraf ve kısa videolar paylaşımı yapılabilen sosyal paylaşım sitesidir. Söz konusu sitede aynı Twitter da olduğu gibi hashtag sistemi uygulanmaktadır. Instagram sitesinde paylaştığın bir fotoğrafın kendi arkadaş listesi dışında kalan kişilere nasıl ulaştırılacağı merak edilmektedir. İnsanlar paylaştığı bir video ya da fotoğrafın binlerce kullanıcıya aktarması düşüncesi çeşitli özelliklere başvurmasına neden olmaktadır.

            INSTAGRAM FOTOĞRAF BEĞENDİRME

denilince akla ilk gelen özellik her daim hashtag olmalıdır. Söz konusu sosyal paylaşım sitesinde fark yaratan fotoğraflar yükleyerek söz konusu fotoğraf paylaşım sırasında hashtag özelliğini kullanırsak fotoğraf milyonların ekranlarında gözükecektir. Bir başka alternatif yol ise insanların ilgisini çekecek fotoğraf ve video yüklemekten geçmektedir. Söz konusu fotoğrafları yükleyerek ünlü bir kişiyi etiketleyerek yüklediğimiz fotoğrafı yüz binlerce kişiye ulaştırmaya araç olur. Etiketlediğimiz kişinin fotoğrafı beğenmesi neticesinde fotoğraf insanlar tarafından gözlemlenir. INSTAGRAM FOTOĞRAF BEĞENDİRME düşüncesini merak eden insanlar yükledikleri gönderileri sitenin çeşitli uygulamaları ile çeşitlendirilebilir ve insanların beğenisine sunulabilir. Son yıllarda ortak olarak kullanıma giren Selfie özelliği ise fotoğrafların çeşitliliğini artırmıştır.

Kişiler bir başkasının yardımı olmadan fotoğraf çekilebilir ve sosyal paylaşım sitelerinde paylaşabilir. Söz konusu gönderiler üzerinde oynama yapabilir ve daha çok kişiye ulaşılması için eklemeler yapılabilir.  Sosyal paylaşım sitelerinin bu kadar yaygın olmasının bir başka sebebi ise bir çok sosyal paylaşım sitesinin bir biri ile entegre bir şekilde çalışmasıdır. Instagram da paylaşılan bir fotoğraf aynı anda Facebook ve Twitter da yer almaktadır. Bu ise gönderilen paylaşımı daha fazla kişi ile buluşturmaya olana tanır. Sosyal paylaşım siteleri insanlar arasındaki mesafeyi kısaltır ve iletişimi maksimum noktaya ulaştırır.

Instagram Takipçi Ücretsiz

Instagram, son yıllarda sosyal medya içerisinde büyük bir sıçrama yaparak birçok kişinin ilgisini çekmeyi başarmış bir uygulamadır. Instagram birçok sosyal paylaşım sitesinden farklı olarak görsel ve işitsel paylaşımlara yer vermektedir. Bu sayede kişiler paylaşımların görsel anlamda inceleyebildikleri daha fazla dikkatlerini çekmektedir. Instagram’ın günden güne takipçi sayısı bir hayli artmaktadır. Bu sayının artmasındaki en önemli etken kişilerin takip edildikçe popülerliğinin artmasıdır. Bu sayede kişiler popülerliklerinin artması için birçok yönteme başvurmaktadırlar.

Paylaştıkları paylaşımların ilgi çekici olmasına dikkat eden kullanıcılar belli bir süre sonra bu yöntemin daha fazla takipçi yakalamak için yeterli olmadığını görmektedir. Instagram gibi birçok sosyal paylaşım sitesi kurulmuş olsa da hiçbiri Instagram’ın yerini tutmamaktadır. Instagram, görsel anlamda içerik sunduğu için dünya genelinde bir anda ünlü bir paylaşım sitesi haline gelmiştir. Diğer sosyal paylaşım siteleri olan Facebook ve Twitter’da da görsellik vardır ancak Instagram’daki görsellik hepsinden daha fazladır. Bu sayede Instagram birçok kullanıcının ilgi odağı haline gelmiştir.

Kullanıcılar Instagram üzerinden beğendikleri herhangi bir görseli paylaşıyorlar ve bu paylaşım ile birlikte beğeni sayısı arttıkça Instagram’da popülerlik de artmış olmaktadır. Bu nedenle kullanıcılar takipçi sayılarını arttırmak için kaliteli paylaşımlar yapmaktadırlar. Ancak bu yöntem belli bir süre sonra yeterli gelmemektedir. Oysaki Instagram’ın ilk çıktığı dönemlerde popülerlik kıstası yoktur. Ancak son güncellemeden sonra Instagram’da popülerlik anlayışı hâkim oldu ve kişilerin takipçi sayısı arttıkça popüler olma oranları da yükselmeye başlamıştır.

Kullanıcılar takipçi sayısı fazla olan kullanıcılara özenmektedirler. Bunun için çeşitli yöntemler denemektedirler ancak bu yöntemler o seviyeye gelmelerine yetmemektedir. Bazı kullanıcıların sosyal çevreleri bu takip konusu için yeterli olsa da birçok kullanıcı için sosyal çevreleri yeterli gelmemektedir. Bu noktada devreye Instagram takipçi ücretsiz uygulamaları girmektedir. Bu uygulamalar ile hile yolu ile kullanıcılar birçok takipçi elde edebilmektedirler. Bu sistemin amacı takipçi sayısını arttırmak isteyen ancak organik çevresinin buna yeterli olmayan kişiler için sunulan bir uygulamadır.

Bu uygulamalar ile kullanıcılar kısa zaman içerisinde binlerce takipçiye sahip olabilmektedirler. Bu uygulamalardaki kişiler tamamen gerçek kişiler olup onların haberi dahi olmadan takipleri sağlanmaktadır. Bu uygulamalar ile kullanıcılar 150 kredi alarak bu 150 krediyi takipçi listesi için istediği zaman kullanabilmektedir. Bu krediler kullanmaya başlandığı an etkisini göstererek kullanıcı adın yüzlerce takip elde etmektedir. Bu takipçiler tamamen gerçek bir Instagram kullanıcılarıdır.

Kısa süre içerisinde binlerce ücretsiz Instagram takipçi ekleme uygulamalarına sahip olmuşlardır. Bu uygulamalar ile birlikte popülerlik dereceleri daha kolay bir şekilde artmaya başlamıştır. Bu uygulamalar denenmiş bir uygulama olup % 100 amaca yönelik sonuçlar elde edilen uygulamalar olarak dikkat çekmektedir. Kullanımları her geçen gün artış göstermektedir.

Instagram Takipçi Siteleri

Fotoğraf paylaşımlarını seven, paylaşılan içeriklerde beğeni takipçisi bulmak artık o kadarda zor olmamakta. Bir takım programların yanında beğeni ve takipçi bulma siteleri mevcut. Bu siteler üzerinden orijinal hesaptan girerek kayıt olmak yeterli olacaktır. Bu tür sitelerin güvenilir olduğunu anlamak için öncelikle farklı bir hesaptan girerek beğeni ya da takipçi kontrolü yapılmalıdır. Site üzerine üye olduktan sonra, hesaptan paylaşım yapılan içeriklerin beğeni ve takibi olup olmadığına bakılır. Herkese açık paylaşım olmasına dikkat edilmelidir. Arkadaşlara açık olan ve gizli profillerde bu tür sitelerin beğeni ve takipçi üyelerinden faydalanmak mümkün olmayabilir.

Herkese açık paylaşımlara beğeniler gelmeye başladığında ve takipçi sayısı artışa girdiğinde orijinal hesap ile siteye üye olarak ya da giriş yaparak takip ve beğenileri başlatabilirsiniz. Site üzerinde takipçi sağlamak isteyenler için site üzerindeki diğer kayıtlı kullanıcılara bakmaları yeterli olacaktır. Instagram üzerinden yapılan herkese açık olan profilde resimlerin beğenisini yapmak için aktif olan kullanıcılara otomatik beğenme gönderilir. Fotoğrafı beğenecek olan kişilerin cinsiyet seçimlerini de yapmak mümkündür. Örneğin; fotoğrafın sadece bayan ya da erkek beğenisini sağlamak için açık olan paylaşım üzerindeki seçeneklerden bunu belirlemek mümkündür. Aynı zamanda kaç kişinin beğeneceğini ve kaç kişinin takip etmesi de belirlenebilir.

[reklam1]
            Instagram takipçi siteleri giriş halinde diğer kullanıcılar paylaşımlarını da otomatik olarak takip ve beğenme gönderildiğinde sizin adınıza otomatik beğenme ve takip sağlanır. Önemli olan profilin herkese açık olması sağlanmalıdır. Gizli profillerde bu takip ve beğeni gerçekleşmez. Çevrim içi olunan durumlarda bu beğeniler otomatik istendiğinde sistem üzerinden otomatik beğeni ve takipler sağlamaktadır. Siteden çıkış konumunda beğeni ve takip otomatik olarak iptal edilecektir. İnternete bağlanma durumunda otomatik beğeni ve takipçiler gönderilecektir. Çevrimdışı durumlarda bu eylemler gerçekleşmez. Site üzerine hesapla giriş sağlandığında paylaşım sağlanan fotoğrafın ya da içeriğinin beğenisi seçilen kriterlere göre belirlenebilmektedir.

Instagram Takipçi Sayısı Nasıl Arttırılır?

Site üzerine orijinal hesapla girildiğinde aktif olan kullanıcılara otomatik takip ya da beğeni gönderilir. Aktif olan kullanıcılara gönderilen bu bildirim otomatik olarak sistem tarafından onaylanır ve takipçi sayısında belli bir zaman diliminden sonra artış görülür. Bu otomatik istekler gönderildikçe site üzerinde ne kadar aktif kullanıcı varsa hepsi otomatik olarak bu bildiriyi kabul etmiş sayılır.

Çevrimdışı durumlarında otomatik olarak takibe geçmiş kullanıcılar geri silinmez. Takipten çıkarılmadığı müddetçe kalıcı olarak takipçiler kalacaktır. İnternete bağlı kalmaya dikkat edilmelidir. Çevrimdışı durumlarda siteye girilemeyeceği için otomatik beğeni ve takipçi yardımından yararlanmak mümkün değildir. Siteye giriş yapmanın kurallarından biri de; çevrimiçi olun ya da olmayın diğer kullanıcılar otomatik takip ve beğeni gönderdiğinde sistem sizin adınıza beğeni ve takip gönderebilir. Beğeni ve takiplerden yararlanmak için bu koşulu kabul ederek siteye giriş yapılması tavsiye edilir.

Instagram Unfollow

Son zamanlarda internet kullanıcıları tarafından sürekli olarak kullanılan uygulamalardan birisi de Instagram uygulamasıdır. İnternetin gelişmesi ve mobil cihazların piyasaya çıkmasıyla birlikte giderek artan sosyal medya kullanımı, Instagram uygulamasının da yaygın olarak kullanılmasını sağlamaktadır. Günümüzde Instagram kullanıcı sayısı her geçen gün giderek artmaktadır. Özellikte genç kişiler tarafından kullanılan uygulama sayesinde kullanıcılar kendi özel anlarındaki fotoğraflarını rahatlıkla çekebiliyor ve kendi hesaplarındaki arkadaşlarıyla kısa sürede online olarak paylaşabiliyor. Instagram uygulaması ilk olarak 2010 yılında piyasaya çıktı, ancak internet kullanıcıları tarafından o kadar fazla ilgi gördü ki geçtiğimiz zamanlarda yine sosyal medyanın önemli isimlerinden birisi olan Facebook tarafından satın alındı. Instagram kullanıcıları aynı şekilde uygulamanın avantajlarından yararlanmaya devam ediyor.

Instagram kullanıcıları programın birçok özelliğinden sorunsuz bir şekilde yararlanabiliyor. İstenilen fotoğraflar kısa sürede arkadaş listesindeki kişilerle paylaşılabiliyor. Ayrıca fotoğraflar üzerinde programın avantajlarından yararlanarak çok basit bir şekilde çeşitli düzenlemeler de yapılabiliyor. Uygulamanın en önemli avantajlarından birisi de paylaşım yapılan fotoğraflara diğer sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi yorumlar yapılabiliyor olması ve fotoğrafların beğenilmesidir. Oldukça sık kullanılan Instagram uygulamasıyla ilgili kullanıcıların önem verdikleri konulardan birisi de budur.

Yani paylaşım yapılan fotoğraflar ne kadar çok kişi tarafından beğenilirse Instagram hesap sahipleri de o kadar mutlu oluyorlar. Aynı şekilde hesap sahiplerinin önem verdiği başka bir konu da Instagram hesaplarının kaç kişi tarafından takip edildiğidir. Birçok kullanıcısı hesaplarının daha fazla kişi tarafından takip edilmesini sağlamak için çeşitli Instagram takipçi hilelerinden yararlanmakta ve kendilerini takip eden kişi sayısını arttırmaktadır. Ancak bu konuda hizmet alınacağı zaman mutlaka güvenilir siteleri tercih etmek gerekir. Buna dikkat edilmezse önemli sorunlar ile karşılaşılabilir.

Instagram Unfllow Nedir, Nasıl Yapılır?

Instagram uygulamasını kullanan kişiler açısından takipçi sayısının ne kadar önemli olduğunu yukarıda belirtmiştik. Ancak bazen kullanıcılar çeşitli nedenlerden dolayı Instagram üzerinden takip ettikleri kişilerin hesaplarını takip etmekten vazgeçebilir. Bu durumda takip ettiği kişinin takibini bırakır. Ancak bu durum elbette takibi bırakılan kişiler için oldukça sıkıntılı bir durumdur. Bu durumda birçok kişi kimin kendisini takip ettiğini rahatlıkla tahmin edebilir, ama yüksek sayıda takipçisi olan kişiler listelerindeki hangi kişilerin takibi bıraktığını fark edemez. Bu durumda kullanıcıların aklına gelen soru ise instagram unfollow nasıl yapılır sorusudur.

Günümüzde internet üzerinden rahatlıkla Instagram kullanıcıları arasında ilgili hesabın takibini bırakan kişileri tespit etmek mümkün olmaktadır. Bu konuda internet üzerinde hizmet veren birçok site bulunuyor. Bu siteleri tercih ederek kimlerin hesabınızı takip etmekten vazgeçtiğini rahatlıkla bulabilirsiniz. Bu hizmetten yararlanmak için öncelikli olarak unfollow konusunda hizmet veren siteleri ziyaret etmek gerekiyor. Sonrasında ise aktif olarak kullanılan Instagram hesabı ile sisteme giriş yapmak ve Instagram Unfollow alanına tıklayarak sorgulama yapmak yeterlidir.

Hakkında velikz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir