Anasayfa / Bilgi / Çeşitli / İmar Affı Sonrası Yapı Kayıt Belgesi Nereden Alınıyor

İmar Affı Sonrası Yapı Kayıt Belgesi Nereden Alınıyor

İmar affından yararlanabilmeniz için ruhsatsız yapınızın 2018 yılı öncesinde yapılmış olması gerekmektedir. Belediyeden yapınızın maliyet değerleri ve numarataş gibi belgelerini alıyorsunuz. Zaten belediyelerde bununla ilgili masalar kurulmuş. Oralarda yardımcı oluyorlar. Yapınızın fotoğrafını çekiyorsunuz ve başvuruya hazırsınız. E-devlet üzerinden imar başvurusunu yapıyorsunuz. Yaptıktan sonra size bir ödemeniz gereken miktar çıkıyor. Daha sonra çeşitli noktalardan ödemenizi yapıyorsunuz. Size nerelerden ve ne kadar ödeme yapmanızı belirten bilgiler telefonunuza da mesaj olarak da geliyor.

Ödeme yaptım fakat e devlet üzerinden hala daha ödeme bekleniyor ibaresi neden var?

Evet bu normal bir durum. Ödemenizi yapsanız dahi ödeme bekleniyor ibaresi 2 yada 3 gün içersinde ödeme yapıldı ibaresine dönüşüyor. Sanarım yoğunluktan kaynaklı bakanlığın hesabına para  geç düşüyor.

Başvurumu yaptım. Ödememi yaptım. E-devlet üzerinde de ödeme yapıldı yazıyor. Fakat Yapı Kayıt Belgesi alamıyorum.

Bu durumda normal şuan kimse yapı kayıt belgesi alamıyor. Yapı kayıt belgesini yine e-devlet üzerinden alınacak faka daha sisteme yapı kayıt belgesi yüklenmedi. Sanırım belirli bir onay sürecinden sonra bu belgeleri alınabilir hale getirecekler.

İmar affında başvuru sayısı Aralık sonu itibariyle 9 milyonu aştı. 3 ay daha uzatılması gündemde olup boğazın çevresi de imar affı kapsamına alındı. Bakan 2018 yılından sonra kaçak yapılıp imar affından  yararlanan tüm yapıların yıkılacağını dile getirdi.

Hakkında velikz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir