Web sitemize hoşgeldiniz, 17 Şubat 2018

Limon sarımsak karışımı kullananlar yorumu

Limon sarımsak karışımı kullananlar yorumu

Bir kür denemesi daha yaptım bildiğiniz gibi daha önce maydanoz limon kürü denemiştim. O yazıma buradan ulaşabilirsiniz. O kür bitiminden sonra daha önce planladığım sarımsak limon suyu kürü kullandım. Saraçoğlu bir tv programında insanların genetik özellikleri gereği bazıların karaciyerleri sağlam kalpleri çıt kırımdın olabilir. Bazı insanları böbrekleri son derece dayanıklı iken karaciyerleri o kadar sağlam olmayabilir demişti. Bu yüzden farklı kürlerin denenmesi, bir hastalığınızın olmamasına rağmen kullanmakta fayda olacağına inanmakjtayım.Gelilim kürümüze

Kür için hiç su katılmamış tam 2 litre limon suyunu sıkıyorsunuz.Epeyce limon gidiyor bilginiz olsun. Daha sonra yerli 40 diş sarımsağın kabuğunu soyup eziyorsunuz sonra koyu renkli bir şişeye yada etrafını güneş olmayacak bir şekilde bir kaba  koyup 25 gün bekliyorsunuz.Her gün  bir kez çalkalıyorsunuz.Daha sonra yarım çay bardağı sabah kahvaltıdan yarım saat önce içiyorsunuz.Mümkünse her sabah aynı saatlerde içmeye çalışınız.

İnternet tariflerine baktığımızda 25 günde sarımsakların eridiği söyleniyor fakat benim sarımsaklar erimedi. Ben sarımsakları iyice ezmemiştim.  Belki ondan olabilir.

sarımsak-limon

sarımsak limon

Koku yapıyor mu? Bende oldukça şüpheli yaklaşıyordum.Sabah iş yerinde samimi olduğum arkadaşlara sordum hiç koku almadıklarını söylediler. Demek ki 25 günde sarımsak limon içinde o özelliğini kaybediyor. Şunu da söylemek istiyorum şişeyi içmek için her sabah açtığınızda bir koku burnunuza geliyor ama içilmesi halinde o koku gelmiyor.

Kürün içine bence başka bir şey ilave etmeyiniz. Yılda sadece bir kez kullanılması öneriliyor.

Faydasını gördün mü? Benim bir sorunum olmadığı için ben net bir sonucunu görmedim. Ben koruyucu sağlık anlamında kullanmıştım. Başta kalp damar, tansiyon rahatsızlıklarına çok iyi geldiği söyleniyor.

 

Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

 

MAİL ABONELİĞİNE KATILIN

Sitemize abone olarak sağlık, internet, eğitim vb alanlarda yayımlanan yazılara anında ulaşabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Qikiterast dedi ki:

    Sarımsak limon her derde deva

  2. sarımsak dedi ki:

    Sarımsaklı limon kürü denemek gerekli

  3. kris-sokalovskayaKn dedi ki:

    sarımsak limon

Yorum Yaz

MAİL ABONELİĞİNE KATILIN

Sitemize abone olarak sağlık, internet, eğitim vb alanlarda yayımlanan yazılara anında ulaşabilirsiniz.